BĄDŹ JAK URBAN RAT

Szczur – inteligentne, odporne, niemal niezniszczalne stworzenie, które skolonizowało praktycznie każde miejsce na świecie. Jeden z nielicznych gatunków, które przeżyją katastrofę nuklearną. Zwinny, doskonale się kamuflujący, potrafiący przeżyć w ekstremalnie trudnych warunkach. Właśnie taki musisz być, by przetrwać w dzisiejszym, niespokojnym świecie. Nadchodzą ciężkie czasy, których zwiastunem była epidemia koronawirusa.

Nie łudź się, okres spokoju właśnie się skończył, a przyszłość niesie nam coraz większe wyzwania. Wojna na wschodzie destabilizuje sytuację ekonomiczną na świecie, grozi nam zastój gospodarczy, a wraz z nim zamieszki niezadowolonej ludności. Dostęp do zasobów będzie coraz trudniejszy. Rządy mogą dostrzec korzyści płynące z posiadania zastraszonego społeczeństwa i podjąć próbę inwigilacji ludności, w imię ochrony przed kolejną epidemią czy wojną. Wrogie sobie państwa mogą zacząć siać masową dezinformację, pogrążając nas w chaosie. Kryzys ekonomiczny, walka o zasoby, uliczne zamieszki – taka czeka nas przyszłość. Aby przeżyć, musisz być jak szczur. Jak Urban Rat.

Urban Rat to filozofia szczura miejskiego, który potrafi dostosować się do wrogiego środowiska. To przyjęcie szarego kamuflażu, by przemieszczać się przez miasto niezauważonym. To gromadzenie zapasów, by móc przetrwać potencjalną katastrofę i odcięcie od środków do życia. To bycie przygotowanym na każdą sytuację, na walkę i ucieczkę, na rozpłynięcie się w środku dnia. To świadomość zagrożeń, zdolność przewidywania i planowania. To specjalne umiejętności oraz odpowiedni ekwipunek, które pozwalają przetrwać w każdym terenie.

Epidemia groźnego wirusa, inwigilacja przez służby państwowe, uliczne zamieszki, konflikt zbrojny, atak nuklearny i skażenie promieniotwórcze, – Urban Rat wie, jak radzić sobie w takich sytuacjach, jak pozostać niezauważonym i nie dać się wytropić.

Urban Rat wie, jak przeżyć.

Zero polityki. Bez względu na poglądy, wyznanie i pochodzenie.

Interesuje nas tylko jedna rzecz – przetrwać


Straciliśmy coś niezbędnego do przetrwania – utraciliśmy zdolność podejmowania trafnych decyzji.

Frank Herbert – Diuna

Wyścig nie jest dla szybkich, walka nie dla najsilniejszych, przetrwają ci, którzy potrafią dostrzec nadchodzące niebezpieczeństwo i odskoczyć.

Hunter S. Thompson – Dziennik rumowy

Masz naiwne pojęcie o ewolucji. Nie ma czegoś takiego jak „przeżywa najsilniejszy”. Raczej „przeżywa wystarczający”. Nie liczy się to, czy rozwiązanie jest optymalne. Wystarczy, że wygrywa z alternatywami. (…)
Jesteście jak nielotne ptaki na dalekiej wyspie. Udaje się wam tylko z braku prawdziwej konkurencji.
Peter Watts - Ślepowidzenie